• O nas

SP nr 152 istnieje od 1 września 1970 roku, jest publiczną ośmioletnią szkołą podstawową, przyjmującą wszystkie dzieci podlegające obowiązkowi szkolnemu zamieszkałe w obwodzie szkoły oraz, w miarę możliwości spoza obwodu szkoły, w szczególności te bardziej zainteresowane zwiększoną aktywnością fizyczną i uprawianiem sportu.

Szkoła realizuje cele i zadania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego, szczególną uwagę zwracając, w pierwszym etapie kształcenia na adaptację dzieci w szkole jako miejscu przyjazny, wychowaniu do obowiązkowości i nauce "bycia uczniem".

Drugi etap edukacyjny powinien stać się okresem szczególnie intensywnego rozwoju aktywności poznawczej dziecka. Celem działalności dydaktycznej szkoły, począwszy od tego etapu jest wyposażanie ucznia w komplet umiejętności  i - w mniejszym stopniu - wiadomości koniecznych na dalszych etapach kształcenia i w późniejszym życiu oraz zaspokajanie ( i wykorzystanie ) naturalnej, wrodzonej u każdego dziecka i młodego człowieka ciekawości świata.

Cały proces dydaktyczny musi być ukierunkowany na wyposażenie ucznia w tzw. kompetencje kluczowe:

• planowanie, organizowanie i ocenianie własnego uczenia się;

• skuteczne komunikowanie się w różnych sytuacjach;

• efektywne współdziałanie w zespole;

• rozwiązywanie problemów w twórczy sposób;

• wykorzystywanie informacji z różnych źródeł, najczęściej wskazywanych przez nauczyciela oraz efektywne i sprawne posługiwanie się technologią informacyjną i urządzeniami przetwarzającymi informacje, w tym komputerem;

• odnoszenie do praktyki zdobytej wiedzy oraz potrzebnych w tym względzie doświadczeń i nawyków.

Od 1973 roku prowadzimy oddziały sportowe przygotowujące dzieci do aktywnego uprawiania sportu.