Innowacyjne programy wychowawcze

Innowacyjne Programy Wychowawcze

Od marca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom współpracuje z nasza szkołą w ramach projektu „Innowacyjne Programy Wychowawcze” finansowanego przez Biuro Edukacji M.St. Warszawa. Głównym celem projektu jest wsparcie wychowawców oraz uczniów i uczennic w realizacji innowacyjnych programów wychowawczych zwiększających poczucie bezpieczeństwa w klasie. Projekt odpowiada na potrzebę radzenia sobie z trudnymi aspektami życia szkolnego, dając rozwiązanie w kwestiach dotyczących konfliktów i rywalizacji, przemocy, potrzeby konsultacji czy trudności wychowawczych.

W ramach projektu uczniowie trzech klas uczestniczą w 12-godzinnych warsztatach dopasowanych do konkretnych potrzeb klasy, omawianych podczas spotkania z wychowawcą.  Specjalnie zaprojektowane dla klasy zajęcia rozwijają umiejętności społeczne: uczą współpracy, komunikacji bez przemocy, przestrzegania zasad, radzenia sobie z emocjami czy rozwiązywania konfliktów.

Oprócz zajęć dla uczniów w projekcie przewidziano także spotkania superwizyjne dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Q Zmianom: www.qzmianom.org

Projekt Innowacyjne Programy Wychowawcze współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.