Marzec 2012

marzec 2012

W marcu zbieraliśmy informacje związane z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych w Polsce, aby podzielić się nimi z naszymi partnerami. Oczywiście pisaliśmy o malowaniu pisanek  i święceniu pokarmów. Przesłaliśmy zdjęcia pisanek, które malowaliśmy osobiście. Jak zwykle wiele pięknych zdjęć zrobiła Julia, uczennica z klasy III A.

Nasza asystentka, pani Lara Delgado filmowała nawet apel świąteczny w naszej szkole, ale w rezultacie nie zdecydowaliśmy się na umieszczenie video na stronie projektu, z powodu zawiłości języka polskiego. Po prostu nasi partnerzy nie zrozumieliby treści.

Nas bardzo zainteresowały barwne procesje odbywające się na południu Hiszpanii w okresie Wielkiego Tygodnia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrobionego w Puente Genil, mieście naszego hiszpańskiego partnera. http://comeniusyoungreporters.blogspot.com