• Luty 2011

Luty 2011 - Na luty 2011 została zaplanowana partnerska wizyta w Wielkiej Brytanii. Grupa naszych nauczycieli, wraz z panem dyrektorem, odwiedziła partnerską szkołę Sacred Heart Catholic School  w Leicester. Miasto to leży w regionie East Midlands i jest jednym z najstarszych miast w Anglii. Zostało założone przez Rzymian, obecnie jest ośrodkiem administracyjnym hrabstwa Leicestershire. Miasto jest bardzo zróżnicowane pod względem etnicznym, tacy też są uczniowie z naszej partnerskiej szkoły. Wśród nich jest wielu uczniów polskich, ponieważ Leicester to drugie po Londynie miasto pod względem liczby przebywających tam Polaków.

Polscy uczniowie otrzymali podarowane przez naszą bibliotekę książeczki i czasopisma. Niestety nie wszystkie polskie dzieci potrafią czytać w swoim języku ojczystym, ale w mowie posługują się doskonałą polszczyzną.

Wybrani uczniowie oprowadzili nas po szkole, a wszyscy przygotowali specjalny apel, na którym opowiedzieli nam o krajach partnerskich w bardzo oryginalny sposób. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni.

Chcielibyśmy pokazać wam waszych brytyjskich kolegów na zdjęciach, ale prawo brytyjskie jest tak restrykcyjne, że na to nie pozwala. Z tego samego powodu w kąciku Comeniusa przeważają fotografie bez uczniów. Mogliśmy fotografować niewielu uczniów biorących udział w naszym projekcie. Może niektórych poznacie osobiście, gdy przyjadą w październiku do Polski.