• Informacje RR

•  Rada Rodziców (RR) przy Szkole Podstawowej nr 152 im. Marii Dąbrowskiej
          w Warszawie uprzejmie informuje, iż na podstawie uchwały nr 1 z dnia 13 września 2022 r., podjętej na posiedzeniu przedstawicieli rodziców reprezentujących 26 klas, w roku szkolnym 2022/2023 RR działa w następującym składzie:

Imię i nazwisko funkcja
          Prezydium RR
          Tomasz Żuk
          przewodniczący RR
          Tomasz Kulpa v-ce przewodniczący RR
          Ilona Radziszewska skarbnik RR
          Maria Stańczyk sekretarz RR
          Komisja Rewizyjna RR
          Marcin Muszalik przewodniczący KR RR
          Beata Zamrowska-Rosiak członek KR RR
          Aneta Pobudkowska-Mirecka
          członek KR RR

Z uwagi na fakt, że nie wszyscy przedstawiciele klas byli na pierwszym zebraniu i nie posiadamy ich danych teleadresowych, prosimy przedstawicieli klas (1A, OPC i 8D) o kontakt z Sekretarzem RR i Sekretariatem Szkoły i o przekazanie swoich imion i nazwisk i adresów e-mail.

Rada Rodziców (RR) reprezentuje interesy Rodziców wszystkich klas naszej szkoły, zarówno na terenie Szkoły, jak i poza nią. Podejmowane działania RR mają na celu wsparcie rozwoju naszych dzieci, ich uzdolnień i pasji, poprawę bezpieczeństwa i wprowadzanie innowacji i udogodnień m.in. poprzez współtworzenie z Rada Pedagogiczną Programu Profilaktyczno-Wychowawczego. [wkrótce opublikujemy]

RR prowadzi stały dialog z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami, rozwiązując pilne i długofalowe problemy szkolne związane z uczniami, często zgłaszając Państwa pomysły, sugestie i zastrzeżenia.

RR gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek, które przeznaczone są wyłącznie na potrzeby uczniów i Szkoły. Będziemy w stanie, tak jak w ubiegłych latach, zdziałać wiele wspólnie z Szkołą tylko dzięki zaangażowaniu i pomocy finansowej nas wszystkich.

Poprzez działania RR wszyscy wspieramy i finansujemy różne szkolne akcje, inicjatywy i działania w tym białe i zielone szkoły, konkursy i zabawy itp.

Serdecznie zachęcamy wszystkich Rodziców i Nauczycieli do kierowania do nas wszelkich pomysłów, uwag oraz inicjatyw, w które RR mogłaby się zaangażować. Razem uda nam się zdziałać więcej! Prosimy się z nami kontaktować poprzez przedstawicieli swoich klas w RR lub po przez komunikator Librusa, a także bezpośrednio na zebraniach klasowych i posiedzeniach RR.

Decyzją nowej RR została utrzymana wysokość dobrowolnej składki na komitet rodzicielski w kwocie 150 zł na rok szkolny 2022/2023. W przypadku gdy kwota należności stanowi zbyt duże obciążenie finansowe, można dokonać wpłaty w niższej kwocie i rozbiciu na miesięczne raty.

Informacje dot. zasad funkcjonowania Rady rodziców znajda Państwo w załączonym podręczniku poradnik_rady_rodzicow.pdf

Rada Rodziców SP nr 152 w Warszawie działa w oparciu o ostatni zatwierdzony Regulamin RR https://dabrowska.edupage.org/a/rada-rodzicow?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxJnN1YnBhZ2U9MQ%3D%3D

Do podstawowych kompetencji Rady Rodziców należy:

• Występowanie do dyrektora i innych organów szkoły z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły.
          • Uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego skierowanego do uczniów, realizowanego przez nauczycieli.
          • Opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły.
          • Rada Rodziców ma prawo wyrażania swojej opinii o pracy szkoły, dyrektora i nauczycieli.
          • Przedstawiciele Rady Rodziców mają prawo uczestnictwa w komisji konkursowej wybierającej dyrektora szkoły.