Wielkanocne przedstawienie
Łańcuch dla Ukrainy
21 marca podopieczni szkolnej świetlicy wzięli udział w akcji WIOSENNY ŁAŃCUCH - SOLIDARNI z UKRAINĄ.
W samo południe wyszli przed szkołę i trzymając ukraińską flagę utworzyli symboliczny łańcuch. W ten sposób połączyli się z innymi uczestnikami akcji i pokazali, że los naszych sąsiadów nie jest im obojętny.
Marzanny
Marzanna to nazwa kukły przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono, aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten miał zapewnić także urodzaj w nadchodzącym roku.
SU postanowił podtrzymać zwyczaj przywoływania wiosny. Zaprosił uczniów do zabawy i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą Marzannę.My naszych kukieł nie spaliliśmy, ale mamy nadzieję, że przywołają wiosnę a nielubiana i dająca się we znaki ludziom zima odejdzie na dobre.
Kolędnicy
Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj kolędowania z gwiazdką, szopką czy turoniem należy dziś do rzadkości. Istnieją jednak środowiska w Polsce w których ten zwyczaj jest kontynuowany.
Dnia 16 i 17 grudnia zawitali w naszej szkole kolędnicy. Barwny orszak przebierańców wędrował od klasy do klasy, aby kolędować i nieść wesołą nowinę. Dzieci były miło zaskoczone wizytą kolędników, którzy oprócz śpiewania kolęd złożyli świąteczne życzenia. Głównymi postaciami w korowodzie byli: Maryja, Józef, Trzej Królowie, pasterz. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w korowodzie kolędników oraz Pani Annie Łyszkowskiej za wspaniały pomysł i przygotowanie strojów.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka przeprowadziła akcję "Pokaż, jak czytasz swojemu misiowi", polegającej na zrobieniu zdjęcia na którym znajduje się uczeń razem ze swoim pluszowym przyjacielem w trakcie czytania. Zabawa miał na celu popularyzację czytelnictwa wśród uczniów i propagowanie idei Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami. Biblioteka również przygotowała wystawkę "misiowych" książek.
p. Agnieszka Rudzka
KONCERT PATRIOTYCZNY
10 listopada uroczystym koncertem uczciliśmy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Występ zespołu Moja Rodzina podziwiali uczniowie klas 7 i 8. Mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznych i posłuchać o wartościach takich jak dom, ojczyzna, szacunek i patriotyzm. Uczniowie klas 4-6 oglądali w salach bezpośrednią transmisję tego wydarzenia.
Dziękujemy uczniom za wspaniałą patriotyczną postawę.
Zdjęcia dzięki uprzejmości fot. p. Tomasza Wendy.
p. Monika Sobczyńska
Wymiana pocztówek
Klasy 7b i 7d wzięły udział w innowacji pedagogicznej, która polegała na wymianie kartek pocztowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości “Moja okolica. Moja mała ojczyzna”. Uczniowie napisali pozdrowienia do 50 szkół z całej Polski. W odpowiedzi dostaliśmy piękne życzenia od uczniów z innych miejscowości. Akcja była okazją do promocji regionu-małej ojczyzny oraz odświeżenia tradycji, jaką jest pisanie kartek pocztowych. Poniżej prezentujemy pozdrowienia, które otrzymaliśmy w ramach akcji.
p. Monika Sobczyńska
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Dnia 5 listopada obchodziliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie uczcili to święto przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów, wśród których znaleźli się: Harry Potter, Batman, Roszpunka, Kubuś Puchatek, lis Witalis, Kai z Lego Ninjago, Myszka Minnie i wiele innych. Były zadania wymagające wykazania się znajomością bajek: quizy, krzyżówki, sudoku, wykreślanki a także kolorowanki i rysunki bajkowych ulubienców. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami i zakładkami do książek. Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek, które dzieci mogły wypożyczyć.
p. Agnieszka Rudzka
Spotkanie z policją
29 października uczniowie klasy 7d uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspitantem, panią Wójcik.
Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pani aspirant poruszyła także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy, a na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
p. Beata Czarnecka
Warsztaty przyrodnicze
29.10 klasa 7e miała przyjemność spędzić efektywnie czas na warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez Szkołę Twórczej Nauki Vinci, która jest objęta patronatem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Na warsztatach mieliśmy okazję uzyskać wiedzę, poobserwować oraz bliżej się zapoznać z białobrzuszką czarnogłowa, wężem mahoniowym, żółwiem stepowym, karaczanem madagaskarskim, królikiem, modliszkami, liśćcami, kawiami domowymi, świerszczami oraz krocionogami. Warsztaty były okazja do pogłębienia więzi z naturą oraz rozbudzenia troski o Ziemię.
p. Katarzyna Wrzosek
Lekcja o gadach
20 października 2021 roku klasa 6a miała przyjemność gościć w szkole Wesoły Uniwersytet. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji o gadach, podczas której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, np. jakie gady żyją w Polsce i na świecie, które węże są jadowite i po czym można je rozpoznać, jak odróżniać przedstawicieli poszczególnych płci. W czasie spotkania mieli także okazję zobaczyć, dotknąć i nakarmić niektóre z omawianych zwierząt: gekona, węża i żółwia. W ramach podsumowania zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki i utrwalali zdobytą wiedzę.
p. Dorota Toporowska
Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Warto podkreślić, że do akcji włączyły sie 5643 szkoły z różnych krajów świata. Uczniowie klas czwartych, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań z mnożenia lub dzielenia otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Organizatorem akcji w szkole była pani Bożena Promianowska.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.
p. Bożena Promianowska
Pasowanie uczniów klas pierwszych
14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
Ślubowanie klasy czwartej sportowej
14 października uczniowie klasy czwartej sportowej złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi sportowcy ślubowali m.in. przestrzeganie przepisów oraz zasad sportowej rywalizacji, postępować z duchem fair play, odnosić się z szacunkiem do pokonanych, z godnością przyjmować porażki, uczciwie i systematycznie trenować oraz godnie reprezentować barwy szkoły.