• Marzec 2011

Marzec 2011- to miesiąc, w którym wszystkie szkoły partnerskie pracowały nad prezentacją poświęconą sportom chętnie uprawianym w danym kraju i sylwetkom sportowców, którzy odnieśli znaczne sukcesy w swojej dziedzinie.

Wydawało się, że nasi uczniowie, którzy trenują koszykówkę i piłkę ręczną dostarczą nam wiele ciekawych projektów mogących przyćmić prace ich kolegów i koleżanek z krajów partnerskich, którzy nie uczęszczają do szkół sportowych.

Projektem zainteresowali się  uczniowie z klasy III A gimnazjum. Dziękujemy: Adrianowi, Fryderykowi i Jakubowi za przygotowaną pracę.

Szczególnie chcemy wyróżnić Maćka i Kamila z klasy II B gimnazjum za oryginalne podejście do wyżej wymienionego zadania. Chłopcy przeprowadzili wywiad z kolegami ze swojej klasy, którzy odnoszą znaczne sukcesy sportowe w swojej grupie wiekowej. Młodzi sportowcy: Janek i Olek wyczerpująco odpowiadali na zadawane pytania oraz udostępnili swoje trofea sportowe. Wywiad został nagrany w języku projektu – języku angielskim.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia nagranego wywiadu. Wystarczy wpisać adres: http://comeniusyoungreporters.blogspot.com

W marcu rozpoczęła się również kolejna mobilność. Tym razem partnerzy spotkali się we Włoszech w Santeramo, miasteczku położonym w pobliżu Bari. Naszą szkołę reprezentowało czterech nauczycieli. Uczniowie z partnerskiej szkoły SCUOLA SECONDARIA DI PRIMO GRADO ”SAN GIOVANNI BOSCO” przygotowali dla nas wspaniały koncert w wykonaniu szkolnej orkiestry oraz przedstawienie „ Romeo i Julia”, oprowadzali nas po swojej szkole oraz pokazali nam swój kącik Comeniusa.

Włochy zachwyciły wszystkich swoimi zabytkami, roślinnością rozkwitającą wiosną  i wspaniałą kuchnią. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących pobyt we Włoszech. Wystarczy kliknąć na link podany powyżej.