Listopad 2011

Listopad 2011  -  Temat pracy na listopad to” Halloween and/or All Saints’ Day”. Dzięki pracom pisemnym i zdjęciom wykonanym przez poszczególnych partnerów uczniowie i pracownicy współpracujących szkół mogą porównać tradycje i zwyczaje związane z Dniem Wszystkich Świętych i Halloween  w poszczególnych państwach europejskich.

Pisząc o obchodach Dnia Wszystkich Świętych w Polsce nie sposób nie wspomnieć o warszawskim cmentarzu Powązki.  Piękną ilustrację dla naszego tekstu stanowią zdjęcia wykonane przez uczennicę klasy III A – Julię Sienkiewicz. Niektóre z nich można zobaczyć na blogu Comeniusa.

Z okazji Halloween odbył się w naszej szkole konkurs na najlepszy kostium. Zwycięzcami zostali: Ida Dymecka z klasy II B i Maksym Walczak z klasy III A. Na stronie Comeniusa umieściliśmy kilka zdjęć dokumentujących ten dzień.