Maj i Czerwiec 2012

Maj, czerwiec 2012

W maju pod kierunkiem pani Iwony Ślubowskiej uczniowie wykonywali pożegnalne pocztówki. Przedstawiały one symbole, które nasi partnerzy kojarzą z Polską, inne z Warszawą.

Nadszedł ostatni miesiąc naszej współpracy. W czerwcu gimnazjaliści na lekcjach języka angielskiego pisali pożegnalne pocztówki. Wielu trzecioklasistów uczestniczyło w realizacji projektu od samego początku, niektórzy z nich odwiedzili szkołę partnerską w Puente Genil, zwiedzili Kordobę, Granadę, Malagę, miło spędzili czas ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przyjęcie gości z partnerskich państw w naszej szkole. Uczestniczyli w przedstawieniu, przygotowali wspaniałe ciasta, pracowali w kawiarence, towarzyszyli gościom w zwiedzaniu Warszawy i wycieczce do Krakowa  i Wieliczki. Myślę, że słowa pisane na pożegnanie były szczere.

Niezależnie od zadań wyznaczonych do wykonania w projekcie gimnazjaliści przygotowali koncert na pożegnanie asystentki z Hiszpanii, pani Lary. Zaśpiewali piosenki z lat osiemdziesiątych znane jako „La Movida Madrileña”. Trud włożony w przygotowanie koncertu był owocem sympatii, którą młodzież darzyła Larę.