MENU

COMENIUS

Maj i Czerwiec 2012

Maj, czerwiec 2012

 

W maju pod kierunkiem pani Iwony Ślubowskiej uczniowie wykonywali pożegnalne pocztówki. Przedstawiały one symbole, które nasi partnerzy kojarzą z Polską, inne z Warszawą.

Nadszedł ostatni miesiąc naszej współpracy. W czerwcu gimnazjaliści na lekcjach języka angielskiego pisali pożegnalne pocztówki. Wielu trzecioklasistów uczestniczyło w realizacji projektu od samego początku, niektórzy z nich odwiedzili szkołę partnerską w Puente Genil, zwiedzili Kordobę, Granadę, Malagę, miło spędzili czas ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przyjęcie gości z partnerskich państw w naszej szkole. Uczestniczyli w przedstawieniu, przygotowali wspaniałe ciasta, pracowali w kawiarence, towarzyszyli gościom w zwiedzaniu Warszawy i wycieczce do Krakowa  i Wieliczki. Myślę, że słowa pisane na pożegnanie były szczere.

Niezależnie od zadań wyznaczonych do wykonania w projekcie gimnazjaliści przygotowali koncert na pożegnanie asystentki z Hiszpanii, pani Lary. Zaśpiewali piosenki z lat osiemdziesiątych znane jako „La Movida Madrileña”. Trud włożony w przygotowanie koncertu był owocem sympatii, którą młodzież darzyła Larę.

 


  

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 152 im. Marii Dąbrowskiej w Warszawie
    02-398 Warszawa
    ul. Powstańców Wielkopolskich 4
  • 22 822 66 08
    22 659 13 81

    fax: 22 824 51 34

Galeria zdjęć

webmaster @katarzyna paciorek

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane