• Grudzień 2010

grudzień  był całkowicie poświęcony obchodom Świąt Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca napisaliśmy ponad 250 kart z życzeniami świątecznymi i noworocznymi do naszych partnerów. Kartki zostały napisane w dwóch językach: ojczystym i angielskim. Kartki, które otrzymaliśmy czytaliśmy na lekcjach języka angielskiego i hiszpańskiego, a nieliczne mogliśmy obejrzeć na tablicy samorządu.

Kolejnym zadaniem do zrealizowania było nagranie kolędy „Cicha Noc” w języku ojczystym. Dla nas to zadanie okazało się trudne do wykonania, z względu na to, że uczniowie utalentowani artystycznie przygotowywali przedstawienie z okazji 40 rocznicy powstania szkoły. Wspomógł nas jednak dzielnie uczeń z klasy 5a – Janek, który mimo pracy włożonej w przygotowanie szkolnego przedstawienia, znalazł czas i silę na piękne zaśpiewanie kolędy.

Innym zadaniem do wykonania było zapoznanie naszych partnerów ze świątecznymi dekoracjami w naszym mieście i w naszej szkole. Dwie uczennice z klasy II A przygotowały materiały umożliwiające wykonanie tego zadania. Julia zrobiła piękne zdjęcia udekorowanej świątecznie stolicy, a Sylwia świątecznym dekoracjom w naszej szkole.

Na początku grudnia wymienialiśmy się świątecznymi przepisami. Podawaliśmy tylko przepisy na potrawy łatwe do wykonania i przede wszystkim możliwe do zrealizowania ze względu na dostępność składników. Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Klasa II B przygotowując  klasową wigilię wykorzystała przepisy otrzymane od naszych partnerów i dzięki swoim talentom kulinarnym umożliwiła nam degustację tak wielu potraw świątecznych, które mogliśmy poznać realizując nasz projekt. Potrawy degustował również Pan Dyrektor i Pani Wychowawczyni klasy II B.

►   9 grudnia - świętowaliśmy 40 rocznicę powstania naszej szkoły. Z tej okazji grupa Comenius przygotowała wystawę "Hiszpania w obiektywie" , którą podziwiała między innymi przedstawicielka Ambasady Hiszpanii w Polsce – pani Carmen Gomez. Dziękujemy uczennicom klasy II A: Dorocie i Sylwii za przygotowanie zdjęć.