• Styczeń 2011

Styczeń 2011 -  został przeznaczony na przygotowanie zdjęć i filmów poświęconych  miastom, które reprezentujemy. Jest to okazja do przypomnienia wszystkim nazw miast, z których pochodzą nasi partnerzy.

• Hiszpania – Puente Genil
          • Bułgaria – Dobrich
          • Włochy – Santeramo in Colle ( Bari )
          • Słowacja – Senec
          • Turcja – Hatay
          • Wielka Brytania – Leicester

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, filmów, prezentacji na stronie projektu “Young Reporters”. Wystarczy kliknąć na link znajdujący się poniżej. Niektórzy partnerzy byli punktualni  i wykonali zadanie w styczniu, dlatego po wejściu na stronę projektu należy kliknąć enero      ( w jęz. hiszpańskim słowo to oznacza styczeń ), inni umieścili swoje projekty w lutym, klikamy więc febrero. Nasza szkoła wykonała to zadanie w styczniu, zatem znajdziemy nasz materiał pod hasłem enero.

Zdjęcia przygotowały uczennice z klasy IIA: Julia i Paulina, które od września wspierają nas swoją pomocą w realizacji projektu, a także uczennica z klasy IA Laura, która po raz pierwszy wzbogaciła ten projekt swoimi fotografiami. Po raz pierwszy jako fotografowie wystąpili młodzi reporterzy z klasy IIB: Łukasz i Marek. Było to kolejne przedsięwzięcie chłopców zakończone sukcesem. Wcześniej poznaliśmy ich talenty kulinarne, gdy na wigilię przygotowali potrawy według przepisów naszych zagranicznych partnerów.

W styczniu ukazał się w ENLACE ( e-biuletyn wydawany przez Ambasadę Hiszpanii ) artykuł poświęcony obchodom 40 – lecia naszej szkoły. Zawdzięczamy to występowi ucznia z klasy IIB Maćka, który wykonał w języku hiszpańskim Canción del Mariachi przy akompaniamencie ucznia z klasy IA Mikołaja, a także popisom tanecznym dziewcząt z gimnazjum starającym się przybliżyć widowni andaluzyjski taniec FLAMENCO.

Oto jedno ze zdjęć umieszczonych w artykule w Enlace

Dok1.pdf